Snídaně

Osvěžující snídaně pro horké letní dny:

Ingredience:

Sezónní ovoce
Skořice
Chia semínka
Konopná semínka
Med

Nakrájíme ovoce, zakápneme lžičkou medu, posypeme skořicí (pouze trošku na chuť, aby nás příliš nezahřála) a nakonec posypeme také chia a konopnými semínky. A teď už jen vychutnáváme opojně sladkou a osvěžující chuť ovoce, které se v horkých letních dnech na snídani více než hodí.
Dobrou chuť

(na obrázku jsou jahody, žlutý medový meloun, jablíčko a pár třešní)

 

Pohanková kaše s broskví, mandlemi a sušenými morušemi

Protože se podzim hlásí o slovo a počasí se nám chladí, tak přichází čas na teplé kaše a chuť se po ránu pořádně zahřát.
Tyto typy snídaní budou vyhovovat spíše nám sacharidovým typům, ti bílkovinoví nám po konzumaci tohoto typu kaše zahlásí "a co bude dál"? Ale nenechme se zahanbit, i jim se dá připravit chutná a zdravá snídaně na podzimní dny, ale o tom zase příště :-)

Takže ingredience na naši kaši jsou:

Kaše - buď instantní (pro případy kdy spěcháme) a nebo námi vyrobená přímo z celé potraviny a to buď pohanková, jáhlová, semínková, ovesná, prostě podle chuti.

Ovoce - nejlépe sezónní, to znamená teď třeba jablíčka, hrušky, někde ještě švestky a nebo ovoce, které jsem si přes léto zamrazili a nebo ovoce sušené (to si můžeme také přes noc namočit, abychom mu vrátili život :-) )

Ořechy a semínka - přidáme asi hrstku přes noc namočených semen či ořechů, podle chuti jaké máme rádi, meze se nekladou.

Lžička medu - na doslazení

Skořice - podporuje trávení a zahřeje nás

Postup:

Kaši připravíme tak, že např. pohanku uvaříme v rostlinném mléce, necháme chvíli vychladnout a můžeme pomixovat, to ale není to nutné, můžeme je konzumovat v "celém" stavu.
Nakrájíme ovoce, které poklademe na kaši, přisypeme ořechy, přimícháme med a posypeme skořicí. Pokud máte rádi čokoládovou chuť, přidejte kakao. Je to skvělý zdroj hořčíku a antioxidantů. Já používám RAW, které je nepražené, tudíž si zachová co nejvíce látek.

Na obrázku je pohanková kaše od Nominal, broskve nakrájené, namočené mandle a trocha sušených moruší.

No a máme plnohodnotnou snídani, která nás nakopne do nového dne a na dlouho nás zasytí.

Dobrou chuť a vezte, že fantazii se meze nekladou :-)